top of page

Média - 2021

Dobrisskoaktualne.cz:

     "V druhém srpnovém týdnu ožil dobříšský zámek 1. ročníkem Festivalu hudby Zámek Dobříš. Kulturní akcí, která se nesla ve znamení krásné hudby, večerů s poezií, životních příběhů skladatelů a umělců a dech beroucích, dojímajících zážitků. 
     Festival hudby Zámek Dobříš se stal podle očekávání jednou z nejvýznamnějších hudebních událostí letošního léta. Unikátní program připravoval houslový virtuos Jaroslav Svěcený společně s herečkou Zdeňkou Žádníkovou ve spolupráci s městem Dobříš téměř třičtvrtě roku. Také proto se stal festival očekávanou společenskou událostí letošního léta a všechny jeho čtyři koncertní večery byly vyprodané. Událost si nenechalo ujít bezmála 2 000 návštěvníků.
     Při slavnostním zahájení festivalu, stejně jako všechny další večery, dominovala na pódiu právě dvojice hlavních organizátorů, kteří dokázali senzačním způsobem propojit divadlo, hudbu a s veškerou úctou ke skladatelům, jejich dílům a dalším účinkujícím pobavit návštěvníky a mnohdy je srdečně rozesmát. Tandem Svěcený-Žádníková jednoduše nasadil laťku opravdu vysoko. Špičkoví interpreti klasické hudby, swingu, fúze muziky a divadla v představení Na Vivaldiho, rodinný sobotní program, výstava slavných evropských houslí okouzlili snad každého návštěvníka. Večery dotažené do detailu, včetně prémiových vín a občerstvení či vody zdarma pro festivalové diváky přinesly na dobříšský zámek opět život v té nejkrásnější možné podobě. Ostatně zaplněný Zrcadlový sál, nádvoří, atmosféra pospolitosti a radosti, závěrečný koncertní večer s ovacemi diváků ve stoje ukázaly, že Dobříš má potenciál stát se významným festivalovým městem. A právě to je vidět i na fotografiích a ve videích, která mluví asi nejlépe za vše."

Tisková zpráva: 

Rozhovor s panem Svěceným: 

Článek Dobříšských Listů: 

Článek deník.cz:

Článek aplausin.cz:

Článek cynsews.cz:

Článek KlasikaPlus.cz:

Banner Festivalu:

bottom of page