top of page

Média - 2022

Dobrisskoaktualne.cz:

     "Letošní Festival hudby – zámek Dobříš, který odstartoval úžasným galakoncertem ve francouzské zahradě dobříšského zámku tuto středu, vznikl ve spolupráci města Dobříše, agentury SUBITON Jaroslava Svěceného a pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje paní Petry Peckové. 
     Dramaturgii této jedinečné kulturní akce připravila herečka Zdeňka Žádníková společně s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným. Do města Dobříš tak díky nim právě nyní přijíždí umělecké hvězdy a návštěvníci programu si mohou užívat úžasná hudební, ale i divadelní vystoupení.
     První koncertní večer si přišlo užít 500 diváků a odehrál se opravdu v dechberoucí atmosféře. Při poslechu hudby W. A. Mozarta a jeho předchůdců se návštěvníkům naskytla jedinečná příležitost pohledu na dobříšský zámek ve stylu koncertů ve vídeňském zámku Schönbrunn. Na prknech pódia vystoupil fenomenální violista Karel Untermüller společně s komorním orchestrem Virtuosi Pragenses a árie ze známých Mozartových a Vivaldiho oper si návštěvníci vyposlechli od sopranistky Hany Jonášové, sólistky Státní opery v Praze. Mozart zazněl i ve skladbách pro housle a klavír, na který zahrála Lucie Tóth. Pestrou dramaturgii dovršil slavný houslový koncert a moll J. S. Bacha, zahraný na dobové housle z 18. století. O originální průvodní slovo se opět postarala nenahraditelná Zdeňka Žádníková......"

Tisková zpráva: 

Banner Festivalu:

bottom of page